https___blogs-images.forbes.com_emilysie

YOGOVÝ POBYT V MEXIKU S VIERKOU AYISI

Dátum: 11.10 - 25.10. 2019

Cena: 2500 €

Prihlášky do 15.9.2019 na: inspiritagency@yahoo.com   (počet miest je limitovaný)

Milí priatelia, namasté.

Spolu so sprievodcom Matejom Dobrikom sme pre vás pripravili priateľskú cestu, ktorá dokonale spája spoznávanie nádhernej krajiny a relax. Počas cesty prejdeme z centrálne ho Mexika smerom na východ veľkú časť krajiny. Budeme mať možnosť pozorovať rozdiely v kultúrach jednotlivých štátov, ich špecifiká a pestrosť očarujúcej a svojskej krajiny.Prejdeme cez suché oblasti kaktusov, úrodné polia, na ktorých sa pestuje agáve až po tropický prales a teplé pláže Karibiku. Predstavíme Vám krajinu plnú obrovských kontrastov, ktorá sa pýši bohatou históriou, fascinujúcimi pyramídami, pestrou a chut- nou kuchyňou a usmievavými ľuďmi. Mexiko ponúka všetko, o čom snívate. Nájdete tu nielen veľkolepé historické stavby, krásnu prírodu, tropické pralesy, kaktusy, ale aj vulkány, more, indiánske trhy, hudbu a tequilu. Salsa bude neodmysliteľnou súčasťou zájazdu, ktorá nás nabije novou energiou. 

Obľúbite si s nami zákutia veľkomesta Mexicko City, zatancujete si pri živej kapele, ochutnáte čerstvo mletú čokoládu a odvážni aj pražené kobylky. Preniknete do tajomstiev predkolumbovských kultúr Aztékov, Olmékov, Zapotékov, Mixtékov, Toltékov a Mayov. V ponuke zájazdu je, samozrejme, relax a zároveň výzva pre telo v podobe uvoľňujúcich hodín yogy, dokonalý oddych na plážach Karibiku, indiánska atmosféra koloniálneho mesta Oaxaca, výhľad na Palenque ukryté v pralese. Budete mať príležitosť absolvovať očistný rituál spojený s indiánskou saunou Temazcal. Tanečníci si prídu na svoje v kluboch so živou hudbou a nabíjajúcou atmosférou. 

Ochutnáte špeciality miestnej kuchyne, no a ak máte radi pikantné, určite budete spokojní a na svoje si prídu aj milovníci sladkostí a čokolády. Zo zájazdu si prinesiete určite aj niekoľko originálnych miestnych suvenírov , ale hlavne srdcia a myseľ plnú nezabudnuteľných zážitkov. Vierka Ayisi

PROGRAM:

1.-3. DEŇ

MEXIKO CITY 
Navštívime jeho najzaujímavejšieho miesta, spoznáme ho od starobylého Tenochtitlanu až po súcčasnú modernú metropolu. Náš hotel je situovaný 10min pešo od najväčšieho námestia Zocalo, odkiaľ nám postačia pešie prechádzky na to, aby sme sa ocitli pri významných historických  

– a kultúrnych pamiatkach. Zájdeme aj k „pľúcam“ Mexiko city do parku Chapultepec. Mexiko city vás očarí svojou jedinečnou atmosférou, zmesou moderného a tradičného. Pozrieme si aj Park Alameda, založený už v 16. storoč, ktorý je dodnes vyhľadávanou promenádou, výhľad z Torre Latino Americana na celé Mexico City, Palacio de Bellas Artes, Plaza de la Constitución (Zócalo)- najväčšie a najdôležitejšie námestie v Mexiku. Uvidíme Metropolitnú katedrálu, ruiny aztéckeho chrámu Templo Mayor, tancujúcich indiánov a šamanských liečiteľov. Necháme sa uniesť bohatstvom antropologického múzea a prezrieme si aj Paseo de la Reforma. Čakajú nás prechádzky parkom Alameda, tradičný tanec lietajúcich indiánov a súčasná hudba Mariachis a Vaše prvé mexické tequily. Navštívime miesto kde sa ľudia stávajú bohmi – Teotihuacán čo je mesto asi 50 km severovýchodne od Mexico City. Toto starobylé mesto pozostávalo z komplexu približne 600 pyramíd. Cesta mŕtvych tvorí hlavnú os areálu, je niekoľko kilometrov dlhá a je lemovaná mnohými menšími pyramídami. Medzi najväčšie pyramídy na území Mexika patria Pyramída Slnka a Mesiaca a vystúpiť na ne je nezabudnuteľným zážitkom. Najdôležitejšie míľniky mezoamerickej histórie si spolu objasníme na pyramíde Quetzalcoatla, najdôležitejšieho z mexických božstiev. Po týchto zážitkoch už bude naša cesta smerovať juhovýchodne. 
 

4.-6. DEŇ

OAXACA
Historické centrum mesta a priľahlé pyramídy boli vyhlásené za svetové kultúrne dedičstvo pod ochranou UNESCO. Monte Albán je olmécko-zapotécko-mixtécke ná- boženské a ceremoniálne miesto. Názov Monte Albán (Biela hora) je odvodený od množstva stromov, kvitnúcich bielymi kvetmi, ktoré pokrývajú celú horu. Architektúra mesta Oaxaca kombinuje koloniálne a pôvodné prvky do veľmi príjemnej výslednej podoby. V koloniálnych uličkách si dokonale vy- chutnáme autentickú atmosféru. Práve tu budeme môcť zažiť indiánske trhy, originálne jedlá, voňavú čokoládu a aj Mezcal s červíkom, typickým pre región. Kto má rád saunovanie, pre toho je tu možnosť špeciálnej indiánskej sauny – Temazcal, alebo sa radšej kúpete nad vápencovými vodopádmi vo výške 1600mnm a pod vami je celá krajina? Pre tých je tu Hierve el Agua. Oaxaca je asi najfotogenickejším mestom. Odtiaľto sa odchádza len ťažko. 

7.-9. DEŇ

PALENQUE
Ďalšou zastávkou bude Palenque – pyra- midálne mesto s neopakovateľnou atmosférou v tropickom pralese, kde v korunách stromov vidieť opice. Jeho najznámejšou stavbou je Chrám nápisov, kde bola nájdená hrobka najslávnej- šieho mayského kráľa Pacala. Uchvátia vás aj ďalšie chrámové 

– stavby. Mayovia vytvorili jedinečnú kultúru a zanechali po sebe výnimočné odkazy. Umenie, nástenné maľby, keramiku, architektúru, bohato zdobené chrámy, matematiku, zložité kalendárne systémy, dokonalú astronómiu a astrológiu. A my si o tom povieme viac na mieste. Ďalší zážitok z cesty nás čaká na Aqua Azul, čo je 7 kilometrov dlhá sústava vápencových kaskád s azúrovo modrou vodou. Tu sa, samozrejme, minimálne okúpeme odvážnejší ju môžu „splaviť“. 

10. DEŇ

MERIDA
V Meride vás milo prekvapí jej jedinečný šarm, je to biele mesto košieľ guayaberas a hlavné mestom hamakov, sietí na ležanie. Neobídeme ani Chichén Itzá, jedno z najzná- mejších maysko-toltéckych miest zo štvrtého storočia nášho letopočtu. Patrí k pamiatkam svetového kultúrneho dedičstva- UNESCO a je to jeden zo siedmych novodobých divov sveta.

11.-15. DEŇ

CANCUN
Cestu zakončíme oddychom v Karibiku, na pobreží takzvanej Mayskej riviéry. Biely piesok ako stvorený na oddych, priezračná voda a bohaté koralové útesy lákajúce k rôznorodým vodným športom. Jedinečný zážitok ponúka návšteva podzemných jaskýň Cenotes, kde sa okúpeme v kryš- 
– tálľovo priezračnej sladkej vode. Tulúm – „mesto ranných zorí“ je jediné mayské mesto, ktoré stojí na brehu mora. Jeho scenéria kamenných stavieb a modrého oceánu je neopísateľná a vy máte možnosť sa tu znovu okúpať! 

 

CENA 

2500€ /OSOBA 

KOMBINOVANÁ LETENKA 
*Prílet do Mexiko City odlet z Cancúnu

Poistenie (je potrebné sa individuálne poistiť)

​Kompletný letový harmonogram obdržíte spolu s letenkou. 

V CENE JE ZAHRNUTÉ:​​

  • letenka (cena letenky môže stúpať)

  • transfer z letiska/na letisko

  • lokálna doprava 

  • ubytovanie & raňajky

  • all inclusive posledné 4 noci pobytu v Cancúne

  • cvičenie yogy

  • výlety & sprievodcovské služby

  • TULUM – Fakultatívny výlet počas pobytu v Cancune.

  • Tulum archeol.nálezy, cenoty

  • Pláž Acumal – kúpanie s korytnačkami

PRIHLÁŠKY: 

inspiritagency@yahoo.com

 Podrobné informácie o rezervácii a platbe pobytu obdržíte po prihlásení sa na emailovej adrese.

Spoločné informačné stretnutie pred výletom:

 v Ayisi Yoga centre, Mliekarenská 10 BA