top of page
Untitled design (1).png

DÁTUM 

19.9. - 30.9. 2022

/Prihlášky & záloha do 30.8. 2022/

CENA:

1955 €

PRIHLÁŠKY

inspiritagency@yahoo.com 

(počet miest je limitovaný)

Milí priatelia, namasté.

Po mnohých úspešných yoga sústredeniach a výletoch, Vás opäť srdečne pozývam na úžasnú, poznávaciu, yogovú a dobrodružnú cestu, tentokrát do Kene. V spolupráci s agentúrou No Limit Kenya, by sme sa radi podelili o krásne zážitky a úžasné miesta s vami, pozitívnymi ľuďmi, ktorí milujú nádhernú prírodu, kultúru, yogu a cestovanie. Vyberte si svoj nezabudnuteľný pobyt, navštívte kúzelné miesta tohto sveta, oddýchnite si, vypustite stres z každodenného života a spoznajte skvelých nových ľudí.

 

Je úplne v poriadku, ak sa prihlásite sami, v páre alebo v skupinke. Všetci sa zoznámime a spriatelíme. Môžu sa prihlásiť aj ľudia, ktorí ešte nikdy necvičili yogu, nemeditovali alebo sú úplní začiatočníci.

Teším sa na naše spoločné dobrodružstvá.

Vierka Ayisi 

PROGRAM:​

YOGOVÝ POZNÁVACÍ POBYT & SAFARI 
V KENI

S VIERKOU AYISI & NO LIMIT KENYA

YOGA & MEDITÁCIE: 

1- 2 krát denne yoga, zaujímavé prednášky, diskusie, ozdravujúce meditácie všetko v obklopení krásneho a upokojujúceho prostredia. Vhodné a zvládnuteľné aj pre úplných začiatočníkov

17.png
18.png
20.png

AKTIVITY & VÝLETY:

Nezabudnuteľné zážitky z divokej prírody uprostred ikonickej Keni.

Keňa je domovom niektorých z najznámejších svetových národných parkov a rezervácií, s rozsiahlými pláňami, veľkými jazerami a rozľahlou divočinou, od šeliem, po ešte väčšie slony a nosorožce. Keňa je destináciou na zozname prianí milovníkov divokej prírody. Je taktiež obdarená tropickým pobrežím, kde sú pláže lemované palmami a obmývané priezračnou vodou.

 

Návšteva Keni je skutočne jedným z najlepších spôsobov, ako vidieť voľne žijúce zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Sú tu tiež majestátne zasnežené hory, ako aj tropické pláže pri koralových útesoch pozdĺž pobrežia Indického oceánu. 

 

A čo na všetko na našom výlete čaká? 

Ubytovaní budeme priamo na prekrásnej pláži v oblasti Watamu. Watamu je dve hodiny severne od Mombasy a je to raj v Indickom oceáne. Táto nádherná dedina je oveľa tichšia, bez veľkého turistického ruchu, s krásnymi plážami, bielym pieskom, teplou vodou a výnimočným podmorským svetom. Môžete si zašnorchlovať v Marine Reserve Park, nakupovať miestne suveníry a tvorbu v dedinke a užívať si dni relaxu v uvoľnenej, pohodovej atmosfére, ktorou toto miesto doslova srší. Z našej dedinky sa vyberieme objavovať tajomné ruiny Gede, zaujímavé opustené svahilské mesto palácov, mešít a domov ukrytých v pralese plnom motýľov a opic. A taktiež navštívime Marafu. Marafská prepadlina je prekrásna, geologická, prírodná anomália, ktorá tiež býva nazývaná Pekelná, alebo Diablova kuchyňa. Po celé tisícročia erodovali vietor a dážď hrebeň pieskovca, až vznikla úžasne farebná prepadlina, ktorá predvádza nádhernú hru farieb, od bielej a žltej, cez okrovú až karmínovú. Hovorí sa jej tiež "Malý keňský Grand Canyon", kedže ho skutočne pripomína. So sprievodcom prejdeme celým kaňonom Marafy, zameditujeme si a keď budeme mať šťastie, cestou späť nás odprevadí zvedavý pavián.

 

Jeden z ďalších výletov nášho pobytu, tento je však dobrovoľný, bude výlet loďou na ostrov Majungu- Sardegna II., ktorý je  nezabudnuteľným zážitkom. Výlet začína príchodom do oblasti národnej oceánskej rezervácie Marine park. Tam sa nalodíme na jeden z kotviacich člnov, ktorý nás odvezie na koralový útes, kde máme možnosť sledovať život v oceáne preskleným dnom lode a aj ponorením sa do vĺn oceánu a šnorchlovaním pozdĺž útesu. Potom sa vydáme k ostrovom Majungu, ktoré sa silou odlivu vynoria pred našimi pohľadmi z oceánu a uvidíme oceánsku faunu a flóru, ktorá sa na niekoľko hodín ukáže svojim návštevníkom. So vzrastajúcim prílivom budeme mať možnosť okúpať sa a zaplávať si v otvorenom oceáne, uvidíme ako ostrovy, po ktorých sme ešte pred chvíľou chodili, zase ticho zmiznú pod hladinou oceánu.

 

 

No a samozrejme nemôžeme zabudnúť na náš dvojdňový výlet na Safari, ktorým je jeden z najväčších národných parkov na svete a najväčší národný park Kene, Tsavo.

Je rozdelený na Tsavo East a Tsavo West.  

(Východný a západný blok) My navštívime Tsavo East. Väčší Tsavo East ponúka rozľahlú divočinu, so suchými rovinami, cez ktoré preteká rieka Galana. Vyskytujú sa tu veľké stáda slonov, spolu s nosorožcami, levmi, byvolmi, leopardmi, gerenukmi a mnohými ďaľšími divokými zvieratami. Vtáctvo je výnimočné s takmer 500 zaznamenanými druhmi.

 

Naše ubytovanie je v Safari lodge, ktoré je priamo v parku a leží pri napájadle pre slony. Má bazén a zaraďuje sa medzi tie lepšie v rezervácii. U napájediel môžeme slony sledovať naozaj z pár metrov, ako dlho budeme chcieť.

4.png
9.png
12.png

ZÁBAVA:

Harmonizujúce hodiny yogy a meditácií, prekrásna plaž, more, slnko a nezabudnuteľné výlety. Noví ľudia, spoločné príjemné chvíle a zábava.

ČAS PRE SEBA:

Spoznávanie samého seba, tradičnej kultúry a prírody.. Oddych a krásne, nové, pozitívne naladenie tela, mysle aj srdca.

18.png
7.png
5.png

UBYTOVANIE:

Náš rezort sa nachádza na krásnej pláži Garoda, vo časti morskej rezervácie, v oblasti Watamu. Čaká nás nádherná pláž, bazény a jakuzzi s výhľadom na more.

Izby a apartmány sú elegantné v modernom štýle s africkým nádychom.  Sú vybavené moskytiérou, trezorom a klimatizáciou.  Každá z nich má verandu alebo balkón s výhľadom do záhrady.  Kúpeľne sú vybavené sprchovacím kútom, sušičom vlasov a bezplatnými toaletnými potrebami.

V rámci pobytu máme plnú penziu, to znamená raňajky, obedy a večere sú v cene.

thumbnail (6).jpg
thumbnail (8).jpg
thumbnail (9).jpg

STRAVA:

Ubytovanie s plnou penziou, raňajky, obedy a večere.

V celej oblasti sú aj reštaurácie s rozmanitým výberom stravy.

 Taktiež je veľký výber exotického ovocia alebo vegetariánskych jedál.

POČASIE:

V období nášho pobytu je počasie veľmi príjemné, pekné a samozrejme teplé.

thumbnail (5).jpg
thumbnail (2).jpg
thumbnail (3).jpg

ZDRAVOTNÁ STAROSTLIVOSŤ & POISTENIE:

V prípade potreby, miestne nemocnice so špičkovým zariadením a lekárskou starostlivosťou. Pred cestou sa je potrebné  individuálne poistiť. Poistenie musí zahŕňať COVID-19.

DOPRAVA:

Transfer z letiska a na letisko v Keni je zabezpečený a zahrnutý v cene pobytu. Na výlety budeme chodiť v našej skupinke v prenajatých autách - tiež v cene pobytu.

3.png
14.png
thumbnail.jpg

LET:

Odchod  /Viedeň - Addis Ababa - Mombasai/

 Príchod   /Mombasa - Addis Ababa - Viedeň/

​Kompletný letový harmonogram obdržíte spolu s letenkou. 

V CENE JE ZAHRNUTÉ:​​

• Letenka (cena letenky môže stúpať)

• Transfer z letiska na hotel a späť na letisko

• Lokálna doprava & pohonné hmoty

• Ubytovanie, raňajky, obedy & večere.

• Yoga & meditácie, prednášky

• Výlety & sprievodcovské služby

• Vstup, výjazdy, ubytovanie & plná penzia na dvojdňovom safari

V CENE NIE JE ZAHRNUTÉ:​​

• Dobrovoľný výlet loďou na susedný ostrov 65€

•  Víza potrebné na vstup do krajiny cca 45€

POTREBNÉ DOKUMENTY PRI PRÍCHODE DO KRAJINY:

• Cestovný pas platný viac ako 6 mesiacov

• Poistenie pokrývajúce Covid19

• Plné očkovanie /2 dávky/

• Viza potrebné na vstup do krajiny

(inštrukcie a formulár vám prepošleme na mail)

• Vyplnený a vytlačený formulár povinný pri vstupe do krajiny 

(inštrukcie a formulár vám prepošleme na mail)

Podrobné informácie a odpovede na ďaľšie vaše otázky obdržíte

na:

inspiritagency@yahoo.com

SPOLOČNÉ INFORMAČNÉ STRETNUTIE PRED VÝLETOM:

/Dátum upresníme/

bottom of page