top of page
Untitled design (1).png

DÁTUM 

11.3. - 20.3. 2024

CENA:

3100 €

PRIHLÁŠKY

info@inspiritagency.com 

(počet miest je limitovaný)

Milí priatelia, namasté.

Po mnohých úspešných yoga sústredeniach a výletoch, Vás opäť srdečne pozývam na úžasnú, poznávaciu, yogovú a dobrodružnú cestu, tentokrát do Kene. V spolupráci s agentúrou Dream Africa, by sme sa radi podelili o krásne zážitky a úžasné miesta s vami, pozitívnymi ľuďmi, ktorí milujú nádhernú prírodu, kultúru, yogu a cestovanie. Vyberte si svoj nezabudnuteľný pobyt, navštívte kúzelné miesta tohto sveta, oddýchnite si, vypustite stres z každodenného života a spoznajte skvelých nových ľudí. Je úplne v poriadku, ak sa prihlásite sami, v páre alebo v skupinke. Všetci sa zoznámime a spriatelíme. Môžu sa prihlásiť aj ľudia, ktorí ešte nikdy necvičili yogu, nemeditovali alebo sú úplní začiatočníci.

Teším sa na naše spoločné dobrodružstvá.

Vierka Ayisi 

PROGRAM:​

INSPIRIT SAFARI POBYT 
V KENI

S FREDYM AYISI

YOGA & MEDITÁCIE: 

Denne yoga, zaujímavé prednášky, diskusie, ozdravujúce meditácie všetko v obklopení krásneho a upokojujúceho prostredia. Vhodné a zvládnuteľné aj pre úplných začiatočníkov

17.png
Predator's Love
20.png

HARMONOGRAM & VÝLETY:

NAIROBI - KŔMENIE ŽIRÁF

MASAI MARA - SAFARI

KENSKÉ POBREŽIE-ODDYCH NA PLÁŽI ALL INCLUSICE

 

Ponorte sa do živočíšnej ríše na privátnom safari v Keni. Svetoznáma Masai Mara a kúzelná pláž Diani v Keni sú miesta, na ktoré nikdy nezabudnete. 

 

Deň 1

 11. MAREC 2024 - Odlet z VIEDNE 
Odlietame z Viedne o 12:15 a smerujeme na africký kontinent s jedným medzipristátím na letisku v Addis Ababa. 
 


Deň 2

12. MAREC 2024 - Prílet do NAIROBI Sloní útulok & Krmíme žirafy

Jambo! Vitajte v Keni. Pristávame na letisku v Nairobi ráno o 05:55, prejdeme vízovou kontrolou (turistické víza do Kene už budete mať schválené online). Vyzdvihneme si hlavnú batožinu, vonku pred letiskom sa vítame s našim miestnym šoférom a pred sebou máme celý deň na spoznávanie Nairobi. V prípade záujmu dnes doobeda od 11:00 do 12:00 navštívime sloní útulok Elephant Orphanage v Nairobi (fakultatívny výlet – 15 USD/osoba vstupné + poplatok za vstup do národného parku Nairobi - 43 USD/osoba), kde budeme mať príležitosť pohladiť slony a vidieť ich pri kŕmení. Poobede zamierime do Giraffe Centre - https://www.giraffecentre.org/, kde si užijeme blízke stretnutie so žirafami (fakultatívny výlet – 15 USD/osoba vstupné). Presúvame sa na hotel, kde si oddýchnete a vychutnáme večeru (nezahrnutá v cene) v reštaurácii hotela a pomaličky sa začíname tešiť na zajtrajšie safari v Keni.


Ubytovanie: Ibis Styles Nairobi Westlands - Strava v deň príletu na  vlastné náklady


Deň 3

13. MAREC 2024 - Safari v AFRIKE začína - Prírodná rezervácia MASAI MARA 
 
Dnes po raňajkách o 07:30 sa stretávame na recepcii hotela s našim safari sprievodcom, ktorý nás oboznámi s plánmi pred cestou na safari. Smerujeme na juh, na jedno z najlepších miest na pozorovanie zvierat vdivočine. Masai Mara je prírodná rezervácia, ktorá sa nachádza v Keni a hraničí s národným parkom Serengeti v Tanzánii. Jej názov je odvodený od domorodého kmeňa Masajov a rieky Mara. Rozkladá sa obrovskom území 1 510 km2 v nadmorskej výške od 1 500 až 2 170 m. Nájdeme tu zväčša trávnaté pláne, nekonečné savany a akáciové lesy. Pre všetkých návštevníkov Kene je návšteva tejto rezervácie jedinečným zážitkom. Prichádzame do Masai Mara (6h jazdy), vychutnáme si obed, krátku siestu po obede a tešíme sa na náš prvý kontakt s africkou divočinou na poobednom safari. Fotíme si zebry, žirafy, slony, antilopy, byvoly, pakone, vzácne gepardy, nájdeme leva už dnes?:) Jazdíme vo vozidle s vyklopenou strechou a skvelými výhľadmi, zvieratá máme takmer na dosah ruky a náš safari sprievodca nám pri každom zastavení vozidla prezradí mnoho zaujímavostí z ríše 
zvierat. Pred západom slnka sa vraciame do nášho kempu, vychutnáme si skvelú večeru a tešíme sa na ďalšiu noc pod africkým nebom.  
Ubytovanie  nasledujúce  2  noci  v permanentnom  stane  na  posteli  s vlastnou  toaletou  a sprchou:  
Sekenani  Camp 

Strava v cene (raňajky, obed, večera) 
 

Deň 4

14. MAREC 2024 - Safari v KENI - Prírodná rezervácia MASAI MARA 
   
Skorý budíček pred východom slnka, o 06:00 sa servírujú raňajky v kempe a vyrážame na ranné safari do Masai Mara. Je to  ideálny čas,  kedy  máme  šancu  zbadať  najväčšie mačkovité šelmy na  svete.  Dnes  máme jedinečnú  možnosť  vidieť legendárnu “veľkú päťku“ Big Five - levy, slony, leopardy, byvoly a nosorožce. Aby toho nebolo málo, cestou natrafíme na hrochy,  či  krokodíly. Dnešný  obed  máme  so  sebou  nachystaný  v balíčkoch  a vychutnáme  si ho  piknikovým  štýlom uprostred rezervácie Masai Mara. Do kempu sa vraciame po skončení safari až pred západom slnka a tešíme sa na ďalšiu 
večeru v kempe o 19:30.  
ALTERNATÍVA: V prípade záujmu, dnes môžeme celodennú nepretržitú návštevu Masai Mara nahradiť dvomi oddelenými safari jazdami nasledovne: raňajky v kempe o 06:00, ranné safari od 06:30 do 11:30, návrat do kempu, teplý obed v kempe
o 13:00, poobedná siesta a poobedné safari od 15:00 do 18:00.
 

 

Deň 5

15. MAREC 2024 - Ranné safari v  MASAI MARA & Presun do NAKURU

Dnes skoro ráno máme v Masai Mara príležitosť navštíviť tradičných obyvateľov – Masajov (fakultatívny výlet - 30 USD/os), ktorí sú známi svojimi žiarivými červenými šatami a prepracovanými šperkami. Stretávame sa s nimi, počúvame rozhovor o ich histórii, kultúre, spôsobe života, obzrieme si ich tradičné bývanie, kde spia, varia a chovajú dobytok. Lúčime sa s Masai Mara a po 6 hodinách jazdy prichádzame do hlavného mesta o 15:00. Rozlúčime sa s našim safari sprievodcom a o 17:00 odlietame z Nairobi smerom k Indickému oceánu. Pristávame na letisku v Mombase po hodine letu o 18:00, privátnym transferom sa presúvame (1,5h jazdy) do nášho hotela pri pláži Diani a tešíme sa na exotiku najbližších dní.  


Ubytovanie 5 nocí: Baobab Beach Resort & Spa (Garden Room)

Strava v cene (raňajky, obed, večera)

 

Deň 6-9

16-19. MAREC 2024 - RELAX na PLÁŽI - 4* Baobab Beach Resort & Spa

ALL INCLUSIVE
 1- 2 krát denne yoga, zaujímavé prednášky, diskusie, ozdravujúce meditácie všetko v obklopení krásneho a upokojujúceho prostredia. Vhodné a zvládnuteľné aj pre úplných začiatočníkov.

Máme voľno na kúpanie, opaľovanie, vodné športy či šnorchlovanie s pozorovaním koralov, ktoré sa v hojnom množstve vyskytujú približne 500 - 700 m od pobrežia, takže počas odlivu je možné najmä v oblasti severného pobrežia dôjsť peši až k útesu a pozorovať bohatý podmorský život (topánky do vody nutné). Náš hotel sa nachádza v romantickom prostredí na korálovom útese priamo nad morom s romantickými výhľadmi na oceán. Unikátom tohto zariadenia je jeho situovanie v poslednom zachovalom zvyšku prímorského pralesa na ploche 250 tisíc štvorcových metrov. Hotel leží v závere prekrásnej pláže Diani, ktorá je pokrytá jemným bielym pieskom a rozkladá sa priamo pred hotelom.

Strava All Inclusive
   
 

Deň 10

20. MAREC 2024 - LÚČIME sa s KEŇOULúčime sa s Afrikou. Krátko po polnoci sa presúvame z nášho hotela privátnym transferom (1,5h jazdy) na letisko do Mombasy, odkiaľ o 4:20 odlietame domov s medzipristátím na letisku v Nairobi a Amsterdame. Vitajte doma. Pristávame na letisku vo Viedni dnes večer o 22:40 a presúvame sa domov na Slovensko. Naša nádherná dovolenka plná zážitkov zo safari a oddychu na pláži je na konci, no už teraz tušíme, že do Afriky sa jedného dňa určite budeme chcieť vrátiť.

4.png
9.png
12.png

ZÁBAVA:

Harmonizujúce hodiny yogy a meditácií, prekrásna plaž, more, slnko a nezabudnuteľné safari výlety. Noví ľudia, spoločné príjemné chvíle a zábava.

ČAS PRE SEBA:

Spoznávanie samého seba, tradičnej kultúry a prírody.. Oddych a krásne, nové, pozitívne naladenie tela, mysle aj srdca.

IMG_4323.JPG
7.png
5.png
IMG_4309.JPG
IMG_4315.JPG
IMG_4328.JPG

POČASIE:

V období nášho pobytu je počasie veľmi príjemné, pekné a samozrejme teplé.

IMG_4329.JPG
IMG_4327.JPG
IMG_4310.JPG

ZDRAVOTNÁ STAROSTLIVOSŤ & POISTENIE:

V prípade potreby, miestne nemocnice so špičkovým zariadením a lekárskou starostlivosťou. Pred cestou sa je potrebné  sa individuálne poistiť. S poistením vám radi pomôžeme.

3.png
14.png
thumbnail.jpg

​Kompletný letový harmonogram obdržíte spolu s letenkou. 

V CENE JE ZAHRNUTÉ:​​

❖ Medzinárodná letenka vrátane letiskových poplatkov

(Viedeň-Nairobi-Mombasa-Viedeň)
❖  1 x Miestny prelet (Nairobi-Mombasa) 
❖  Profesionálny anglicky hovoriaci sprievodca na safari 
❖  Privátna doprava terénnym vozidlom – Toyota Landcruiser 
❖  Všetky letiskové transfery v Afrike 
❖  1 x ubytovanie v 3*hoteli v Nairobi pred začiatkom safari -

Ibis Styles Nairobi Westlands 
❖  2 x ubytovanie v kempe na safari v Masai Mara - Sekenani Camp 
❖  5 x ubytovanie na pláži v 4*hoteli Baobab Beach Resort & Spa (Garden Room) 
❖  Plná penzia na safari a 2 litre balenej pitnej vody na safari denne 
❖  5 x All inclusive v 4*hoteli Baobab Beach Resort & Spa 
❖  Privátne safari v národnom parku Masai Mara 
❖  Poldňový prenájom vozidla v Nairobi
❖  Vstupy do národného parku Masai Mara 
❖  Poistenie CK proti insolventnosti 

❖ Víza potrebné na vstup do krajiny

V CENE NIE JE ZAHRNUTÉ:​​

❖ Dobrovoľné výlety z plážovej oblasti

❖  Poistenie liečebných nákladov
❖  Sprepitné & Fakultatívne výlety (žirafie centrum, masajovia) 
 

POTREBNÉ DOKUMENTY PRI PRÍCHODE DO KRAJINY:

• Cestovný pas platný viac ako 6 mesiacov

• Viza potrebné na vstup do krajiny

Podrobné informácie a odpovede na ďaľšie vaše otázky obdržíte

na:

info@inspiritagency.com

bottom of page