top of page
thumbnail (2).jpg

VEDENÁ MEDITÁCIA A ZVUKOTERPIA (SOUNDTHERAPY)
S VIERKOU AYISI

Prostredníctvom vedenej meditácie sa v prvej časti hodiny ponárame do svojich vlastných myšlienkových procesov, emócií a sústredíme sa na všetky časti svojho tela. V ľahu koncentrujeme pozornosť na evokovanie pozitívnych energií vo svojom vnútri.

Vizualizačne sa prenášame na miesta, ktoré v nás kultivujú pocit zdravia, vitality, slobody, lásky a spojenia s prírodou. Učíme sa na chvíľu odpájať sa od záležitostí bežného života a povznášame svoje vedomie na vznešenejšie myšlienky o sebe a svojom okolí. Zároveň dávame priestor novým, kreatívnym nápadom pre sebarealizovanejší život. Pracujeme na svojom vnútornom rozpoložení a instantnom odbúravaní stresu. Pozorovaním svojho vnútra sa učíme viesť pokojnejší a šťastnejší život.

Taktiež regenerujeme a uvoľňujeme svalstvo celého tela a učíme sa ako správne relaxovať, dýchať a byť pokojní. Témy meditácii sa vždy obmieňajú a meditácie sú vhodné pre ženy, mužov a všetky vekové kategórie.

Zvuková terapia prichádza v druhej časti hodiny a prostredníctvom nej sa z akejkoľvek disharmónie na našej fyzickej, psychickej a emocionálnej úrovni, vytvára harmónia. Pomocou vibrácie a frekvencie zo špeciálnych rezonančných nástrojov.

Zvukové liečenie synchronizuje mozgové vlny na dosiahnutie hlbokých stavov relaxácie a pomáha obnoviť prirodzené vibračné frekvencie buniek v našom tele. Vibrácia nástrojov posúva frekvencie z nízkych energií napr. viny a strachu, k vyšším vibráciám, lásky a radosti. Liečenie zvukom je použitie posvätných nástrojov alebo hlasu na uvoľnenie energetických blokád, navodzujúcich v tele stav ľahkosti a harmónie.  Telo dospelého človeka predstavuje 75% vody a práve voda je skvelým vodičom pre zvukové vibrácie. Keď vibrácie prechádzajú našim telom, podporujú cirkuláciu a tok energie. Frekvencia zvuku sa synchronizuje s mozgovými vlnami a aktivuje stres-uvoľňujúce reakcie v tele.

 

 AKÉ SÚ VÝHODY ZVUKOTERAPIE?

 Zvukové liečenie nám pomáha vyčistiť energetické blokády a uľahčí tak liečenie na fyzickej a duševnej úrovni.  Medzi výhody zvukovej terapie patria:

 * znižuje úroveň stresu

 * menej výkyvov nálady

 * nižší krvný tlak

 * znižuje hladinu cholesterolu

 * zlepšuje spánok

 Zvukoterapia sa používa aj na podporu liečby stavov, ako sú úzkosť, depresia, post traumatické stresové poruchy, autizmus a demencia.

 

  Himalájske misky sa v himalájskej kultúre používajú už od 12. storočia.  Tieto kovové misky majú rôzne veľkosti a každá z nich produkuje hlboký zvuk, ktorý uvoľňuje a lieči.  Pretože každá miska produkuje jedinečné vibrácie, ktoré pôsobia na samostatné časti mozgu, často sa používajú rôzne veľké misky súčasne. Samozrejme pôsobia aj na rôzne časti tela. Misky vyvolávajú ľahký a príjemný stav a dajú sa umiestniť aj na telo, aby sa podporilo hojenie. Vibrácie sa pohybujú cez vodu v tele, čo pomáha stimulovať cirkuláciu krvi a svalovú relaxáciu. Zlepšuje sa lymfatický tok a zníži sa stres, hnev, depresia a únava.

 

Gongy sa ako forma liečenia zvukom používajú asi od roku 4 000 p.n.l.  Gong má silnejšie vibrácie a oveľa bohatšie zvuky kvôli svojej veľkosti a štruktúre.  Zvuk gongu nás dostáva do hlboko uvoľneného a meditatívneho stavu hladiny vedomia theta už za 60 až 90 sekúnd.  Gongové "kúpele" sú vynikajúce na odbúranie strachov alebo emocionálnych blokád a na zlepšenie duševnej pohody. Zvuková vlna prechádzajúca telom stimuluje červené krvinky a otvára prívod krvi do všetkých orgánov a do celého tela.  Gongy tiež stimulujú limbický systém a navodzujú uvoľnenie svalstva. Zvuk gongu prechádza aj priamo cez uši, sluchovým nervom, potom blúdivým nervom a stimuluje každý orgán v tele. Všetky orgány pracujú efektívnejšie, najmä pečeň a obličky.  

HARMONOGRAM HODÍN:

 

NA HODINY SA MOMENTÁLNE TREBA PRIHLASOVAŤ NA

INSPIRITAGENCY@YAHOO.COM

VEDENÁ MEDITÁCIA & SOUNDTHERAPY (ZVUKOTERAPIA):

ŠTVRTOK: 18:00 - 19:15  /10€/

ANIMA UNIVERSUM

(BLUMENTÁLSKA 3)

bottom of page