top of page
_methode_times_prod_web_bin_ade4106c-f01

INSPIRIT POBYT V MAROKU
(MARAKÉŠ & OKOLIE )

S DENI ATLAS
AGENTÚRA AROMI TRAVEL

Dátum:

SEPTEMBER 2024

/Prihlášky & záloha do januára 2024/

Cena:

2650 €

Prihlášky:

info@inspiritagency.com 

(počet miest je limitovaný)

Milí priatelia, namasté.

Po mnohých úspešných yoga sústredeniach a výletoch, Vás opäť srdečne pozývame na novú, yogovú, ozdravujúcu, dobrodružnú a poznávaciu cestu aj v roku 2024. Tento krát spolu objavíme prekrásne Maroko s úžasnou lektorkou Deni Atlas. V spolupráci s agentúrou Aromi Travel, ktorá sa špecializuje na destináciu Maroko, by sme sa radi podelili o krásne zážitky a úžasné miesta s vami, pozitívnymi ľuďmi, ktorí milujú nádhernú prírodu, kultúru, yogu a cestovanie. Vyberte si svoj nezabudnuteľný pobyt, navštívte kúzelné miesta tohto sveta, oddýchnite si, zlepšite si kondíciu a spoznajte skvelých nových ľudí.

 

Je úplne v poriadku, ak sa prihlásite sami, v páre alebo v skupinke. Všetci sa zoznámime a spriatelíme. Môžu sa prihlásiť aj ľudia, ktorí ešte nikdy necvičili yogu alebo sú úplní začiatočníci. Tešíme sa na naše spoločné dobrodružstvá.

INSPIRIT TÍM

PROGRAM:​

YOGA & MEDITÁCIE: 

(1- 2 krát denne), zaujímavé prednášky, diskusie, ozdravujúce meditácie všetko v obklopení krásneho a upokojujúceho prostredia. Vhodné a zvládnuteľné aj pre úplných začiatočníkov

Yoga Class
IMG_5999.JPG
IMG_5998.JPG

PROGRAM & VÝLETY:

Už v prvom dotyku s touto nádhernou krajinou, naše zmysly zosilnejú vďaka jej farbám, chutiam a vôňam. Navštívime čarovné mesto Marakéš, mesto zázrakov.  Nájdeme tu všetko, na čo si spomenieme - nádherné berberské klenoty, voňavé korenie, ručne vyrobené oblečenie ako z príbehu Tisíc a jedna noc, typické marocké topánky, reliéfne olejové lampy, drahé kamene, kryštály a tradičné berberské koberce.  Nahliadneme do klenotu marockej architektúry, do palácu Bahia, s nádherne zdobeným háremom, ktorý má viac ako 8 hektárov. Nevynecháme ani návštevu záhrad Bio Aromatique, kde sa naučíme, ako pripraviť tradičný berberský chlieb - khob, arganový olej a vytvoríme si náš vlastný parfém z afrodiziakálneho oleja. Vyrazíme aj do doliny Ourika a čaká nás aj výlet na horu Antiatlas, plnú divokého rozmarínu, levandule a ametystov, ktoré si vlastnoručne vykopeme zo zeme a vezmeme domov. Jedinečnou príležitosťou bude návšteva tradičného hammamu.  Hammam je tradičný kúpeľný rituál, ktorý je vysoko prospešný pre telo i mysl, je v marockej kultúre po celé storočia veľmi významný. Jedná sa o jedinečnú kombináciu tepla a čistých bylinných produktov, vďaka ktorým je procedúra jedným z najefektívnejších ošetrení.  

 

Vydáme sa aj do kamenistej púšte Agafay s úžasnou mikroklímou na úpätí pohoria Atlas.  Miesto, kde noc prináša milión hviezd a dáva nám šancu vychutnať si ticho pre zmysly a pre dušu. A tam nás čaká, yoga, meditácia, večera a noc v luxusnom beduínskom kempe, priamo na púšti. Navštívime ikonickú záhradu Jardin Majorelle v Guelize a námestie Jemaa El Fna, druhé najnavštevovanejšie miesto v Marakéši.  Prejdeme aj záhradu Yvesa Saint Laurenta a absolvujeme prehliadku námestia Djemaa el Fna, kde nás neprekvapia ani zaklínači hadov, astrológovia, mágovia, brušné tanečnice a chutné pouličné jedlo. 

1601329196-2028-1-slide-morocco-chefchao
1600621389-7636-1586604912-6445-ourika.j
1600617476-6800-1586766581-2423-Day_4.jp

ZÁBAVA:

Harmonizujúce hodiny yogy a meditácií, nádherné výlety, noví ľudia, spoločné príjemné chvíle a zábava.

ČAS PRE SEBA:

Objavovanie úžasnej tradičnej kultúry, prírody a samého seba. Oddych a krásne, nové, pozitívne naladenie tela, mysle aj srdca.

1600623267-5661-1599809854-8732-IMG-2499
IMG_5997.JPG
IMG_5996.JPG

UBYTOVANIE:

Prvé dve noci strávime v krásnom hoteli (riade) v srdci Marrakéšu.

Neskor sa presunieme do skrytého, nečakane luxusného riadu mimo mesto, s výhľadom na háje olív, mandlí, vlašských orechov, pomarančov a citrónov a výhľadom na úchvatné vrcholy hôr Atlas. Nachádza sa v mimoriadne krásnej krajine, 35 minút od Marakéšu. Tento jedinečný hotel /riad/ postavil s láskou berberský muž Mohamed po svojom návrate do svojho rodného mesta, postavil skutočnú oázu na vrchole kopca v srdci dediny Berber. Počas pobytu máte 2 možnosti: relaxovať v ohromujúcich izbách alebo spať pod hviezdami v berberských stanoch.
Izby a suity vo vnútri riadu sú zariadené a zdobené výberom marockých textílií, kobercov, starožitných pokladov a ručne maľovaného umenia. Každý kúsok je ručne vybraný Mohamedom a zobrazuje remeselné umenie miestnych umelcov. Mimo riadu, vedľa bazéna, môžete spať v súkromných nomádskych berberských stanoch, jednoducho ako miestni nomádi, a robiť si nezabudnuteľné spomienky na celý život. Ľahnite si na pohodlné lehátka na strešnej terase alebo k bazénu a užívajte si východy, západy slnka a nádherné okolie. R
aňajky a večere sú v cene ubytovania.

1577568263-8100-2_1_2_obrazok_3.jpg
1570284716-8824-asymetricka_2_riadkova_o
1570284715-6911-asymetricka_2_riadkova_o

STRAVA:

V hoteli a v celej oblasti sú reštaurácie a rôzne kuchyne. Výber stravy je veľmi rozmanitý. Okrem typickej domácej kuchyne sú na výber všetky možné svetové kuchyne a zdravé špeciality. Taktiež veľký výber ovocia a vegetariánskych jedál. Raňajky a večere sú v cene ubytovania. Obedy, ktoré nie sú v cene našich denných výletov sú na vlastné náklady.

POČASIE:

V období nášho výletu prichádza krásne obdobie teplej jari, v teplotách okolo 27 stupňov.

1601329153-2076-1-slide-berber-ait-ben-h
IMG_6002.JPG
1570284714-6453-asymetricka_2_riadkova_o

ZDRAVOTNÁ STAROSTLIVOSŤ & POISTENIE:

Miestne nemocnice so špičkovým zariadením a lekárskou starostlivosťou. Pred cestou sa je potrebné individuálne poistiť. S poistením vám radi pomôžeme. Nie je však v cene pobytu.

DOPRAVA:

Transfer z letiska a na letisko v Maroku je zabezpečený a zahrnutý v cene pobytu. Na všetky výlety budeme chodiť v našej skupinke v prenajatých autách - tiež v cene pobytu.

LET:

Odchod  /Viedeň - Marakéš/

 Príchod   /Marakéš - Viedeň/

​Kompletný letový harmonogram obdržíte spolu s letenkou. 

V CENE JE ZAHRNUTÉ:​​

• Letenka (cena letenky môže mierne stúpať/klesať)

• Transfer z letiska na hotel a späť na letisko

• Všetky transfery počas pobytu

• Ubytovanie, raňajky & večere

• Yoga, meditácie a prednášky

• Všetky spomenuté výlety & sprievodcovské služby

• Miestny poplatok 25 /osoba

V CENE NIE JE ZAHRNUTÉ:​​

• Obedy v miestnych reštauráciách 

• Cestovné poistenie 

• Aktivity počas voľného času

 

POTREBNÉ DOKUMENTY PRI PRÍCHODE DO KRAJINY:

• Cestovný pas platný viac ako 6 mesiacov

• Vyplnený a vytlačený formulár povinný pri vstupe do krajiny 

(inštrukcie a formulár vám prepošleme na mail)

 

Podrobné informácie a odpovede na ďaľšie vaše otázky obdržíte

 na emailovej adrese: 

info@inspiritagency.com

Viac info o agentúre Aromi Travel:

www.aromitravel.com

bottom of page