top of page
Untitled design.png

DÁTUM 

25.3. - 4.4. 2023

/Prihlášky & záloha do 15.1. 2023/

Pre vstup do krajiny nie je potrebné očkovanie.

CENA:

2770€

PRIHLÁŠKY

inspiritagency@yahoo.com 

(počet miest je limitovaný na 8-10 účastníkov)

Milí priatelia, namasté.

Po mnohých úspešných yoga sústredeniach a výletoch, Vás opäť srdečne pozývam na úžasnú, poznávaciu, yogovú a dobrodružnú cestu, tentokrát do Mexika. Rada by som sa podelila o krásne zážitky a úžasné miesta s vami, pozitívnymi ľuďmi, ktorí milujú nádhernú prírodu, kultúru, yogu a cestovanie. Vyberte si svoj nezabudnuteľný pobyt, navštívte kúzelné miesta tohto sveta, oddýchnite si, vypustite stres z každodenného života a spoznajte skvelých nových ľudí.

 

Je úplne v poriadku, ak sa prihlásite sami, v páre alebo v skupinke. Všetci sa zoznámime a spriatelíme. Môžu sa prihlásiť aj ľudia, ktorí ešte nikdy necvičili yogu, nemeditovali alebo sú úplní začiatočníci.

Teším sa na naše spoločné dobrodružstvá.

Vierka Ayisi 

PROGRAM:​

EXKLUZÍVNY YOGOVÝ A POZNÁVACÍ POBYT 
V MEXIKU (TULUM & ISLA HOLBOX)

S VIERKOU AYISI

YOGA, MEDITÁCIE & CEREMÓNIE: 

1- 2 krát denne yoga, zaujímavé prednášky, diskusie, ozdravujúce meditácie všetko v obklopení krásneho a upokojujúceho prostredia. Vhodné a zvládnuteľné aj pre úplných začiatočníkov, 

Temazcal - očisťujúci máysky rituál, cesta do lona matky zeme. Ide o parný kúpeľ využívaný v miestnej tradičnej medicíne, s horúcimi kameňmi a liečivými rastlinami, ktorý nám umožňuje prečistiť rôzne aspekty nášho bytia ako fyzické, duševné a emocionálne. Necháme sa viesť dychom, piesňami a zvukmi zeme, premeníme svoju energiu a zažijeme znovuzrodenie svojho bytia. Taktiež zažijeme tradičnú kakao ceremóniu, íľovú telovú kúru a ozdravujúcu meditáciu v kruhu, okolo ohňa.

IMG_2267.JPG
IMG_2266.JPG
IMG_2271.JPG
IMG_2259.JPG
IMG_2270.JPG
IMG_2260.JPG

AKTIVITY & VÝLETY:

Náš prekrásny, nezabudnuteľný výlet v Mexiku sa delí na dve časti. Prvú časť pobytu strávime v prekrásnom, bohémskom a historickom mestečku Tulum a druhú na rajskom ostrove bez áut, Isla Holbox.

TULUM

Slaný vzduch, vôňa vonných tyčiniek, sladkosť tropickej flóry a fauny vo vzduchu. Tulum je klenotom mexickej Riviera Maya. Ubytovaní budeme v krásnom hoteli, priamo na krásnej pláži.

Kúzlo Tulumu a dôvod, prečo sa stal takou mimoriadnou destináciou na polostrove Yucatán, nespočíva len v histórii neďalekých mayských ruín, ale aj v energickej príťažlivosti mesta a mora, ktorú cíti každý kto sa tam ocitne. Tulum bolo posledné veľké mesto postavené a obývané Maymi medzi 13. a 15. storočím. Bolo to miesto uctievania "Veľkého zostupujúceho Boha", ktorého obraz zdobí všetky miestme chrámy. Dnes je so svojou nekonečnou plážou s bielym pieskom, luxusnými hotelmi, beach klubmi, svetovými reštauráciami, ležérnym luxusom a rastúcou boho-chic kultúrou, určite jednou z najobľúbenejších a najúžasnejších destinácií na mexicko- karibskom pobreží.

 

Co všetko v Tulume zažijeme?

 

1. Žiadny výlet do tejto časti Mexika by nebol úplný bez návštevy mayského mesta - Chichen-Itza. Hoci je Chichen Itza dôležitou turistickou atrakciou, zostáva aj aktívnym archeologickým náleziskom. Poskytuje ešte lepší pohľad na kultúru a úspechy mayského ľudu, ktorý vládol Mexiku a Strednej Amerike. Chichen Itza bola zaradená do svetového dedičstva UNESCO ako jeden z nových siedmich divov sveta.

 

2. Preskúmame mayské ruiny Tulum.

Energia tohto čarovného, ​​starobylého miesta je to, čo sem po stáročia volá turistov. Ruiny sú posadené nad morom v úchvatnom prostredí neďaleko Tulum Centra. Priamo pod hlavnou pyramídovou štruktúrou je odľahlá pláž, na ktorej si môžeme počas návštevy aj zaplávať. 

1.png
3.png
16.png

3. Nádherné, ale zároveň plné tajomstiev a mágie, sú cenoty považované za najkrajšie klenoty polostrova Yucatán. Plávanie v mexickom cenote, ktorý je chránený džungľou, je dobrodružstvom, ktoré si nemôžeme nechať ujsť. Cenotes sú prirodzené hlbokomorské studne (závrty), ktoré sú napájané filtráciou dažďa a prúdmi podzemných riek, ktoré sa rodia v srdci zeme. To je dôvod, prečo pri plávaní v cenote cítime toľko sviežosti.  Môžeme plávať, potápať sa, šnorchlovať alebo sa len tak prejsť, jednou z týchto úchvatných a mocných prírodných síl.

 

4. Tulum Pueblo

Centrum mesta Tulum (aka Tulum Pueblo) má svoje osobité kúzlo. Najdôležitejšiu vec, ​​ktorú môžeme pri návšteve nového miesta urobiť, je pozrieť sa, kde žijú miestni. Umenie, jedlo a kultúra nás zavedú do srdca.

5. Šnorchlovanie s korytnačkami.

Tulum susedí s Mezoamerickým bariérovým útesom, druhým najdlhším systémom koralových útesov na svete. A presne tam sa vyberieme snorchlovat s korytnackami. Pláž Akumal je jednou z chránených pláží, kde bariérový útes pozostáva z dvoch útesov. Spolu s rozmanitým množstvom farebných rýb, korálov a vodných živočíchov, si budeme môcť zaplávať aj s divokými korytnačkami. 

10.png
2.png
12.png

No a druhá čas pobytu na krásnom ostrove Holbox bude vyzerať takto:

 

HOLBOX

Len málo miest na Zemi si podmaní naše srdce ako Holbox, malý ostrov s rajskými plážami a divokou vegetáciou, prekypujúcou životom. Presne tu môžme obdivovať úchvatné západy slnka, zabudnúť na svet.

Nebetónové cesty ostrova, jeho bujná príroda, jeho nedotknuté pláže a tradičné domy, postavené v harmónii s okolím, nás prenesú do iného sveta, ktorý plynie vo svojom vlastnom rytme a zachováva nedotknutú väčšinu svojej podstaty a tradícií. Na ostrove nie sú žiadne autá, iba bicykle a malé golfové autíčka. A keďže je ostrovčem malý, všade sa prepravujeme pešo.

 

Vo všeobecnosti je tento ostrov ideálnym miestom na spomalenie, čítanie knihy a relax na pláži. Ale samozrejme čakajú nás aj aktivity našej spoločnej yogy, meditácii, prechádzok a krásnych chvíľ. Taktiež sa v jednu noc vyberieme pozorovať "svetielkujúci planktón" -Bioluminescencia a taktiež môžeme absolvovať dobrovoľný výlet loďou do krásnych prírodných rezervácii alebo na šnorchlovanie s veľrybými žralokmi.

IMG_2279.JPG
IMG_2283.JPG
IMG_2278.JPG

1. UBYTOVANIE:

TULUM

 

Náš hotel má perfektnú polohu na bielom piesku medzi mayskými ruinami a úchvatnou biosférickou rezerváciou Sian Ka'an. Medzi nebom a zemou, džungľou a morom. Toto rodinné a intímne eko-útočisko, stelesňuje skutočný význam prírody. Príjemné leňošenie na nádhernej tropickej pláži, cabany (chatky) pri oceáne, z ktorých každá je starostlivo postavená v miestnom mayskom štýle, s tkaninami a nábytkom z vrchoviny Chiapas. Naše izby sú umiestnené medzi jemne sa hojdajúcimi palmami, s výhľadmy na krištáľové karibské more. Jednoducho a štýlovo zariadené, v harmónii ručne vyrobeného bytového textilu, s kvalitnou posteľnou bielizeňou a organickými kúpeľnými produktami

Minimálna spotreba elektriny v našej lokalite vykresľuje v noci jas a hĺbku hviezd ako v dokonalom raji. Izby sú dvojky, ale v prípade príplatku vám môžeme zarezervovať aj samostatnú izbu. Chutné raňajky, doslova na pláži, máme v cene.

IMG_2286.JPG
IMG_2282.JPG
IMG_2289.JPG

2. UBYTOVANIE:

HOLBOX

 

Prírodný, priamo na pláži situovaný hotel v tradičnom mexickom štýle. Priestranné izby, s výzdobou mnohých detailov, teplé, živé farby, starodávne mayské motívy a bujná vegetácia, to všetko inšpirovalo tieto príjemné izby, v ktorých denné svetlo zaplavuje každý kút. V tomto prímorskom hoteli budeme mať všetko, čo potrebujeme na jedinečný pobyt. V obklopení výnimočnej prírody, prekypujúcej divočinou a rajskými plážami. Izby sú apartmány pre dvoch alebo štyroch. Raňajky máme v cene.

IMG_2294.JPG
IMG_2292.JPG
thumbnail.jpg

ČAS PRE SEBA:

Spoznávanie samého seba, tradičnej kultúry a prírody.. Oddych a krásne, nové, pozitívne naladenie tela, mysle aj srdca.

POČASIE:

V období nášho pobytu je počasie veľmi príjemné, pekné a samozrejme teplé.

STRAVA:

Raňajky máme v cene pobytu a na obedy a večere máme v celej oblasti  reštaurácie s rozmanitým výberom stravy.

 Okrem typickej domácej kuchyne, sú na výber všetky možné svetové kuchyne a zdravé špeciality. Taktiež je veľký výber exotického ovocia alebo vegetariánskych jedál. Na každom kroku nájdeme potraviny.

ZDRAVOTNÁ STAROSTLIVOSŤ & POISTENIE:

V prípade potreby, miestne nemocnice so špičkovým zariadením a lekárskou starostlivosťou. Pred cestou sa je potrebné  individuálne poistiť. Poistenie musí zahŕňať COVID-19.

DOPRAVA:

Transfer z letiska a na letisko v Mexiku je zabezpečený a zahrnutý v cene pobytu. Na výlety budeme chodiť v našej skupinke v prenajatých autách - tiež v cene pobytu.

23.png
28.png
20.png

LET:

Odchod  /Viedeň - Cancún/

 Príchod   /Cancún- Mníchov- Viedeň/

​Kompletný letový harmonogram obdržíte spolu s letenkou. 

V CENE JE ZAHRNUTÉ:​​

• Letenka

• Transfer z letiska Cancún na hotel a späť na letisko

• Lokálna doprava na výlety, spievodcovské služby

• Ubytovanie & raňajky

• Yoga & meditácie, prednášky

V CENE NIE JE ZAHRNUTÉ:​​

• obedy a večere

• Transfer ľodkou na ostrov holbox (20€)

• Dobrovoľná liečivá ceremónia Temazcal a cacao ceremony ( cca 25€/jedna)

 PCR TEST PRED ODLETOM ZO SLOVENSKA A PRED NÁVRATOM NA SLOVENSKO

 CESTOVNÉ POISTENIE, S KTORÝM VÁM RADI POMÔŽEME

POTREBNÉ DOKUMENTY PRI PRÍCHODE DO KRAJINY:

• Cestovný pas platný viac ako 6 mesiacov

• Poistenie pokrývajúce Covid19

• PCR test 

•  Pre vstup do krajiny nie je potrebné očkovanie

• Vyplnený a vytlačený formulár povinný pri vstupe do krajiny 

(inštrukcie a formulár vám prepošleme na mail)

Podrobné informácie a odpovede na ďaľšie vaše otázky obdržíte

na:

inspiritagency@yahoo.com

SPOLOČNÉ INFORMAČNÉ STRETNUTIE PRED VÝLETOM:

/Dátum upresníme/

bottom of page